آغاز همکاری های سازمان ملی استاندارد ایران و استاندارد ملی مالزی

رئیس سازمان ملی استاندارد از آغاز همکاریهای سازمان ملی استاندارد ایران و استاندارد ملی مالزی خبر داد.

به گزارش کنکاش فردا، مهدی اسلام پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، صبح امروز (چهارشنبه ۲۴ اسفند) در حاشیه اجلاس رؤسای سازمان‌های استاندارد آسیا- اقیانوسیه ایزو که به میزبانی استاندارد ملی مالزی در حال برگزاری است، با شهرول صدری، رئیس استاندارد ملی مالزی دیدار و گفت وگو کرد.

اسلام پناه در این دیدار از آغاز همکاری‌های دوجانبه خبر داد و با اشاره به ضرورت رعایت مقررات فنی، پذیرش متقابل استانداردها و رعایت رویه‌های ارزیابی انطباق، حضور شرکت‌های تأیید صلاحیت شده را برای تحقق افزایش تبادلات تجاری ضروری دانست.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، اعلام کرد: پیش‌نویس تفاهم نامه همکاری بین دو سازمان استاندارد ایران و مالزی تهیه شده و در مراحل نهایی شدن است که به زودی برای بررسی و تأیید آن به سازمان استاندارد ملی مالزی ارسال خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد: همکاریهای آتی در زمینه‌های استاندارد سازی و حلال، نقش مؤثری در تسهیل تجارت بین دو کشور داشته باشد.

در این دیدار که محمدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی نیز حضور داشت؛ مسائل مرتبط با همکاریهای دو جانبه در حوزه‌های استاندارد سازی، ارزیابی انطباق، تأیید صلاحیت، ارزیابی انطباق و بویژه حلال به بحث و گفت و گو گذاشته شد.

محمدی سفیر کشورمان در مالزی نیز برای پیگیری مسائل فیمابین سازمان‌های استاندارد ملی دو کشور اعلام آمادگی کرد.