اختصاص بودجه برای حمایت از پایان‌نامه‌های مرتبط به فناوری اطلاعات

رییس‌ پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: براساس تفاهم نامه‌ای که با وزارت علوم، منعقد شد، بودجه ای برای حمایت از پایان‌نامه‌های مرتبط به فناوری اطلاعات اختصاص داده شده است.

به گزارش کنکاش فردا، محمد رضوی زاده روز دوشنبه بعد از امضای تفاهم نامه با معاونت پژوهشی وزارت علوم افزود: در این تفاهم نامه بیشتر یه دنبال توسعه همکاری های پژوهشی، آموزشی و فناوری بوده‌ایم.

وی ادامه داد: این تفاهم نامه برای حمایت از پایان نامه های دانشجویی است و در این همکاری تلاش می کنیم پایان نامه های دانشجویی را به سمت رفع نیازهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سوق دهیم.

رضوی زاده ماموریت اصلی این پژوهشگاه را حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور دانست و ادامه داد: از جمله موارد این تفاهم نامه موضوع ایجاد مراکز نوآوری مشترک با وزارت علوم، همچنین آموزش است؛ زیرا یکی از ماموریت های پژوهشگاه توسعه آموزش و تربیت نیروی انسانی است.

وی درباره جزییات تفاهم نامه خاطرنشان کرد: از پایان نامه هایی حمایت می کنیم که در راستای اهداف کلان و توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور باشد، این اهداف شامل اولویت های وزارت ارتباطات در راستای زیرساخت های توسعه ارتباطات است.

رضوی زاده ادامه داد: برای حمایت از پایان نامه ها در سال جاری بودجه پیش بینی کردیم تا با این اعتبارات از بخش زیادی از پایان نامه های ارشد و دکتری در حوزه ارتباطات، هوش مصنوعی و کلیه حوزه های مرتبط حمایت کنیم.

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: این اعتبارات از سوی وزارت ارتباطات تامین خواهد شد و سعی می کنیم با همکاری وزارت علوم، از اعتبارات این وزارتخانه نیز استفاده کنیم تا هم افزایی ایجاد شود.

وی تاکید کرد: حمایت های این پژوهشگاه تنها به حمایت از پایان نامه محدود نمی شود؛ بلکه طرح هایی مانند فرصت مطالعاتی ستادها و همکاری در پروژه های پژوهشی را نیز در برمی گیرد.

رضوی زاده ادامه داد: همچنین در حال راه اندازی یک مرکز نوآوری هستیم، از همه پژوهشگران و شرکت های دانش بنیان برای استقرار در آن دعوت به همکاری می کنیم.

محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی امروز میزبان نشست مشترک مدیران ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه ها با حضور معاونین و مدیران پژوهشی وزارت‌خانه ها و دستگاه های اجرایی بود. در حاشیه این نشست معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز آموزش، پژوهش و نوآوری شرکت مخابرات دو تفاهم نامه برای همکاری در زمینه طرح های پژوهشی، تعریف پروژه های کلان و شناسایی فرصت های سرمایه گذاری امضا کردند.

این نشست همزمان با بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار در حال برگزاری است.