سال جدید بارانی آغاز می‌شود

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: با ورود سامانه بارشی جدیدی به کشور از روز دوشنبه (۲۸ اسفند) تا روز چهارشنبه (۱ فروردین۱۴۰۳) ایران بارانی خواهد بود.

به گزارش کنکاش فردا بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز(۲۶ اسفند) در جنوب غرب، برخی مناطق غرب و شمال غرب، مرکز، دامنه های جنوبی البرز مرکزی در قزوین، البرز و تهران، مناطقی از سواحل خزر بارش باران و وزش باد و در ارتفاعات و مناطق سردسیر برف پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: یکشنبه(۲۷ اسفند) در برخی نقاط واقع در شرق و شمال شرق رگبار پراکنده و وزش باد رخ می دهد.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: دوشنبه(۲۸ اسفند) با ورود سامانه بارشی جدیدی به غرب کشور، بارش در نوار غربی کشور، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز غربی و مرکزی و در غرب سواحل خزر آغاز می شود. بارش در غرب و شمال خوزستان شدت خواهد داشت.

وی در ادامه اظهار کرد: سه شنبه (۲۹ اسفند) بارش در نیمه غربی تشدید می‌شود و مناطقی از جنوب کشور را نیز فرا می‌گیرد همچنین چهارشنبه (اول فروردین‌ماه) سامانه بارشی با حرکت شرق سوی خود تمام مناطق کشور به جز جنوب و جنوب غرب را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشوردرباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۷ اسفند) صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد، در شب غبار رقیق با حداقل دمای ۸ و  حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد و طی ‌دوشنبه ( ۲۸ اسفند) نیمه ابری و غبار صبحگاهی، به‌تدریج افزایش ابر، از بعدازظهر رگبار باران، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا اردبیل و زنجان با کمینه ۱- درجه سانتیگراد و بندرعباس و اهواز با بیشینه دمای۳۰ و ۳۲  درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمترین مرکز استان‌ها پیش‌بینی می‌شوند.