صدور کارت بانکی از سوی بانک شهر برای اتباع خارجی

بانک شهر با هدف تحقق شعار "نوآوری در خدمت" و در راستای پاسخگویی به نیازهای پولی و مالی اتباع خارجی؛ در چارچوب قوانین و مقررات بانک مرکزی اقدام به افتتاح سپرده و صدور کارت بانکی برای اتباع خارجی مجاز کرده است.
بهگزارش کنکاش فردا به نقل از روابط عمومی بانک شهر، در مراسم رونمایی از خدمت جدید بانک شهر که با حضور دکتر سیدمحمدمهدی احمدی مدیرعامل این بانک، جمعی از نمایندگان مجلس (محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، فدا حسین مالکی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس و سفیر سابق ایران در افغانستان و احمد نادری عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی) ، مدیران دستگاه های نظارتی و مدیران ارشد شبکه بانکی کشور برگزار شد؛ کارت بانکی “کارت اتباع” ویژه اتباع خارجی مجاز دارای مدرک اقامتی معتبر رونمایی شد.
فدا حسین مالکی عضو مجلس شورای اسلامی در این مراسم با بیان اینکه از ابتکار عمل بانک شهر در خدمات رسانی به اتباع خارجی و تلاش برای بهره مندی آنان از خدمات برتر بانکی قدردانی می کنیم، گفت: جمهوری اسلامی ایران با توجه به موقعیت منطقه ای خود، کشوری مهاجر پذیر است. طی سال های گذشته نیز مسئولان همواره به دنبال ارائه خدمات بانکی در چارچوب قوانین و مقررات به اتباع خارجی بوده اند.
وی با تاکید بر اینکه ایران نیز همانند بسیاری از کشورها در تلاش است از ظرفیت های اتباع برای سرمایه گذاری در کشور استفاده کند، عنوان کرد: امروز تجار کشورهای مختلف به دنبال سرمایه گذاری در ایران هستند و قطعا ارائه خدمات بانکی به آنان می تواند این مهم را تسهیل کند.
حسین مالکی خاطرنشان ساخت: پاسخگویی درست به نیازهای پولی و مالی اتباع خارجی ضمن فراهم آوردن زمینه مراودات مالی این عزیزان با کشورهای خودشان می تواند به ارتباط گسترده تر بخش خصوصی کشورمان با اتباع نیز کمک کند.
در ادامه احمد نادری عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز شاهد حسن مدیریت در بانک شهر هستیم، گفت: عملکرد بانک و خدمات رسانی آنان به شهروندان و مشتریان شبکه بانکی به نسبت سال های گذشته قابل مقایسه نیست و از این بانک به عنوان بانکی موفق نام برده می شود.
وی با تاکید بر اینکه خدمات بانک شهر در حوزه بین الملل و تامین مالی پروژه های مهم، چشمگیر و ارزشمند است، افزود: خدمت جدید بانک شهر نیز که برای اولین بار در سطح کشور با این کیفیت صورت می گیرد، یک کار ابداعی خوب و کاربردی است.
نادری با بیان اینکه به دلیل وجود زیرساخت های خوب در بانک شهر افتتاح سپرده و صدور کارت بانکی برای اتباع خارجی ممکن شده است، گفت: انشاالله این اقدام می تواند زمینه بهره مندی اتباع خارجی از خدمات کامل بانکی را فراهم آورد.
دکتر سیدمحمدمهدی احمدی مدیرعامل بانک شهر نیز در این مراسم با اشاره به صدور کارت بانکی از سوی این بانک برای اتباع خارجی، عنوان کرد: خدمات بانکی ارائه شده به اتباع خارجی تنها به افتتاح حساب، جذب سپرده و ارائه تسهیلات محدود نخواهد بود و با توجه به نیازهایشان، خدمات برتر بانکی و همچنین خدمات ارزش افزوده مانند صدور بیمه نامه ها ، خرید تورهای گردشگری و سفر و … به این عزیزان ارائه خواهد شد.لازم به توضیح است که به منظور خدمت رسانی مناسب برای اتباع خارجی مشمول، پلتفرمی یکپارچه تحت عنوان «نیوبانک ویژه اتباع خارجی» که اولین نیوبانک کشور در حوزه اتباع می‌باشد، نیز توسط بانک شهر طراحی و آماده بهره برداری می‌باشد و محل های ارایه خدمات بانک شهر به اتباع خارجی از طریق رسانه های ارتباطی و ارسال پیامک به اتباع متعاقبا اعلام می گردد.