عفو گسترده محکومان و رأفت اسلامی نشانه وفاق ملی است

رئیس دیوان عدالت اداری آثار و برکات تصمیم حکمیانه مقام رهبر معظم انقلاب را که در اوج اقتدار نظام جمهوری اسلامی در حال رقم خوردن است، بسیار زیاد دانست و گفت: این عفو گسترده و رأفت اسلامی نشان از وفاق ملی دارد.

به گزارش کنکاش فردا، حجت الاسلام و المسلمین حکمتعلی مظفری روز سه‌شنبه در نطق پیش از دستور جلسه هیات عمومی دیوان عدالت اداری، ضمن تبریک به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، یاد و خاطره شهدا و حضرت امام (ره) را گرامی داشت و افزود: اتفاق بسیار مبارک عفو گسترده عده زیادی از متهمان و محکومان توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی شیرینی ۴۴ سالگی انقلاب اسلامی را دو چندان کرد.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه بسیاری از متهمان اغتشاشات اخیر فریب دشمن را خورده بودند، افزود: تدبیر عالمانه ریاست قوه قضاییه در پیشنهاد این طرح و موافقت حکیمانه مقام معظم رهبری نشان از نگاه پدرانه نظام به برخی از فریب خوردگان دارد.

مظفری افزود: آثار و برکات این تصمیم حکمیانه که در اوج اقتدار نظام انقلاب اسلامی و در آستانه ۴۴ سالگی آن در حال رقم خوردن می باشد بسیار زیاد خواهد بود و بیانگر آن است که حیات انقلاب اسلامی در مهربانی و مدارا کردن است.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: به کوری چشم بدخواهان این نظام، انقلاب اسلامی ایران همچون خورشید تابان تا ظهور حضرت ولی عصر (عج) تلالو خواهد داشت و قضات و کارکنان دیوان عدالت اداری از این اقدام شایسته رهبر معظم انقلاب نهایت تقدیر و تشکر را دارند.

به گزارش ایرنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت فرارسیدن چهل‌وچهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و اعیاد ماه رجب با عفو و تخفیف مجازات دهها هزار نفر متهمان و محکومان حوادث اخیر موافقت کردند.

دقت در جزییات عفو، بخشودگی و رأفت اسلامی اخیر که به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با موافقت رهبر انقلاب صورت گرفته از گستردگی دایره مشمولان این عفو حکایت دارد.