قطع برق هزاران خانوار در ترکیه به دنبال برف سنگین

در پی بارش برف سنگین و اختلال شبکه برق، حدود ۲۰ هزار خانوار در استان اسپارتای ترکیه سه روز است که در خاموشی به سر می برند.

به گزارش کنکاش فردا، فاتح دونمز، وزیر انرژی ترکیه گفت: کارکنان همچنان در تلاش برای برقراری برق این ۲۰ هزار خانوار هستند.

به گفته دونمز، برف سنگین و کولاک به زیرساخت نیرو آسیبهای جدی وارد کرده و در ابتدا برق ۱۱۳ هزار و ۲۳۶ مشترک در این استان واقع در مرکز ترکیه قطع شده بود. کارکنان بخش نیرو در تلاش هستند تا برق ۲۰ هزار مشترکی که همچنان در خاموشی به سر می برند را برقرار کنند.

دفتر فرماندار اسپارتا اعلام کرد بعضی از محله ها و روستاها از زمان آغاز بارش برف در روز پنج شنبه بدون برق هستند اما پرسنل تعمیرات شبکه به کار برای تعمیر خطوط برق ادامه می دهند. تاخیر در برقراری دوباره برق به دلیل وقوع اختلال در محدوده وسیعی بوده که روی خطوط مختلف تاثیر گذاشته و شدت بارش برف که ارتفاع آن به حدود یک متر می رسد، رفت و آمد به این منطقه را دشوار کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، مقامات ترکیه تصمیم گرفتند استفاده از موتورسیکلت و اسکوترهای برقی را از روز پنج شنبه ممنوع کنند و آموزش حضوری در مدارس را در این شهر که ۴۵۰ هزار نفر جمعیت دارد، تا هفتم فوریه متوقف کردند.