مرزهای قصرشیرین ظرفیت مناسبی برای شکست تحریم‌های ظالمانه دشمنان هستند

نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فعالیت مرزهای خسروی و پرویزخان و حجم بالای صادرات از این مرزها، گفت: این ۲ مرز رسمی می‌تواند دریچه‌ای برای شکست تحریم دشمن باشد و امیدواریم از برکات مرزها بتوانیم برای شکست تحریم و افزایش صادرات استفاده نماییم.

به گزارش کنکاش فردا؛ آیت الله «محمود محمدی‌عراقی» روز شنبه در حاشیه بازدید از نقطه صفر مرز رسمی خسروی و زیرساخت های اربعین با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد با سعادت امام زمان (عج) افزود: هدف از سفر قدردانی از زحمات مسوولان و دیدار با مردم و شرکت در جلسه شورای اداری بود، با اهمیتی که این منطقه دارد و سختی هایی که مردم قصرشیرین در دوران جنگ متحمل شدند و شهدایی که تقدیم کردند، اقتضا می‌کند که در دوران امنیت و آرامش که به برکت فداکاری رزمندگان و خون شهدا هست، عقب ماندگی های شهرستان جبران شود.

وی ادامه داد: اکنون به برکت اربعین و امام حسین (ع) زائران از سراسر کشور برای زیارت از مرز خسروی تردد می کنند و این فرصت بسیار خوبی برای تقویت و توسعه گردشگری دینی است.

مرزهای قصرشیرین ظرفیت مناسبی برای شکست تحریم‌های ظالمانه دشمنان هستند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: باید کمبودها و زیرساخت هایی که لازم هست تامین شود که مردم با راحتی بیشتری بتوانند از این مسیر برای عزیمت به عراق تردد کنند.

آیت الله محمدی‌عراقی افزود: قصرشیرین با آب و هوای مناسب جدای از بحث زیارت در آستانه نوروز می تواند قطب گردشگری باشد که امید است با اقدامات انجام شده و زیرساخت های موجود و سرمایه گذاری هایی که شده مردم مشارکت کنند.

نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری در ادامه تصریح کرد: منطقه آزاد تجاری صنعتی قصرشیرین که در مجمع تشخیص مصلحت تصویب شد فرصت بسیار گرانبهایی است که باید در تشکیل هیات مدیره تسریع شود و اگر این منطقه عملیاتی شود و تولید را اینجا افزایش دهیم مشکل بیکاری استان کرمانشاه را قصرشیرین می تواند مرتفع کند.

مرزهای قصرشیرین ظرفیت مناسبی برای شکست تحریم‌های ظالمانه دشمنان هستند

وی گفت: این منطقه مورد توجه رهبر معظم انقلاب است و ایشان تاکید بر زندگی مرزنشینان و بهتر شدن وضع معیشت آن ها دارند که مردم با آسودگی زندگی کنند و به طور نسبی زیرساخت ها جاده خوب است و یکی از مناطقی است که بیشترین صادرات را داریم و باید با توجه بیشتر شاهد افزایش حجم بیشتر صادرات و توقف کمتر کامیون‌ها باشیم.

حضور در مزار شهدای گمنام و دیدار با خانواده شهید «روح‌الله حسن‌پور» از شهدای دانش آموز که در سال ۷۴ به شهادت رسید و بازدید از زیرساخت های اربعین در مرز رسمی خسروی و بازدید از شرکت بیستون پارس و مجموعه باغ سه هزار هکتاری قصرشیرین از دیگر برنامه های سفر آیت الله عراقی به قصرشیرین بود.

مرزهای قصرشیرین ظرفیت مناسبی برای شکست تحریم‌های ظالمانه دشمنان هستند

استان کرمانشاه ۲ مرز رسمی و ۵ بازارچه مرزی دارد

استان کرمانشاه در مجموع ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و در امتداد این مرز ۲ مرز رسمی و پنج بازارچه مرزی فعال است و سالانه بیش از سه میلیارد دلار کالا از این مرزها به خارج از کشور صادر می‌شود.

شهرستان مرزی قصرشیرین با بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت در غرب کرمانشاه، با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز، ۲ معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این ۲ مرز انجام می‌شود.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت و بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که دارای ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان است.