موقعیت ویژه منطقه خلیج فارس، ضرورت توجه به پدافند غیرعامل را برجسته می کند

جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: موقعیت ویژه منطقه اقتصادی خلیج فارس، ضرورت توجه به پدافند غیرعامل را برجسته می کند.

به گزارش کنکاش فردا، سردار محسن ساسانی، جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در جریان بازدید از منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس ضمن بیان این مطلب گفت: ۵۰ در صد صادرات و واردات کشور در این استان انجام و ۴۰ درصد سوخت کشور نیز در این استان تأمین می‌شود و همین موارد ضرورت توجه به مسائل پدافندی را در هرمزگان بیش از پیش برجسته می‌کند.
وی ادامه داد: در این منطقه استراتژیک، آموزش مدیران شرکت های مستقر در این منطقه، در حوزه‌ پدافند غیرعامل اهمیت بالایی دارد.

نیازمند سرمایه گذاری در حوزه دفاعی و سایبری
جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: در شرایط کنونی دشمن در حوزه اقتصاد در حال ایجاد چالش است و امروز نوع تهدیدات تغییر کرده و هر کجا جنگی اتفاق می‌افتد باید فرماندهی مرتبط با آن در رأس قرار گیرد.
وی افزود: در عرصه اقتصادی ما بیشترین ضعف‌ها را داریم و ‌اکنون دشمنان در حوزه اقتصاد در حال ضربه وارد کردن به ما هستند و رقبا نیز در بازار ما را به چالش می‌کشند. در واقع، دشمن علاوه بر اقدامات خرابکارانه‌ فیزیکی، اقدامات سایبری نیز انجام می دهد و در نتیجه نیاز است روی این ۲ حوزه سرمایه گذاری شود.
جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه در این سازمان واحدی برای رصد فعالیت سایر کشورها در زمان صلح و جنگ وجود دارد، بیان داشت: این واحد تجزیه ‌و تحلیل داده‌ها را انجام و در اختیار فرمانده برای اجرایی کردن عملیات قرار می‌دهد.
وی افزود اطلاعات مربوط به حوزه بازار و تجارت مهم است و رقبای ما نیز همواره سعی دارند تا هر چه سریع‌تر به داده‌ها دسترسی پیدا کنند. بنابراین، کشورهایی می‌توانند در حوزه کسب‌وکار و فعالیت‌های تجاری باقی بمانند که دسترسی دقیق‌تری به داده و اطلاعات مربوط به بازار را داشته باشند

پیگیری موضوع پدافند غیر عامل در منطقه خلیج فارس
خلج طهرانی در این نشست با تأکید بر اهمیت مباحث حوزه‌ پدافند غیرعامل، بیان داشت: همان‌گونه که برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای، پیمانکار آب، گاز و برق جذب می‌کنیم باید در تمامی این حوزه‌ها گروهی نیز مباحث پدافند غیرعامل را بررسی کنند تا خطرات به حداقل برسد.
وی اضافه کرد: در مقابل سرمایه‌گذارانی که برای تکمیل یک پروژه کل دارایی خود را هزینه می کنند، مسئولیت داریم و باید اعتماد آنها را جلب کنیم و یکی از راه‌های اعتمادسازی در میان سرمایه‌گذاران و افزایش سرمایه‌پذیری، توجه بیشتر به مباحث پدافند غیرعامل است.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس سپس ضمن تشریح اهمیت پدافند غیرعامل برای ایجاد توسعه‌ اقتصادی، تصریح کرد: در زمینه‌ پدافند غیرعامل باید مسئله‌ آموزش را بیش ‌از پیش مدنظر قرار دهیم و بر این حوزه، نگاه تخصصی حاکم شود.