واریز ۲۲۰۰ میلیارد تومان سود به حساب سهامداران در یک هفته

به گزارش کنکاش فردا، اطلاعات منتشر شده در خصوص جزئیات واریز مطالبات جاری، سنواتی و حق تقدم سهامداران در هفته اول اردیبهشت ماه امسال نشان می‌دهد که در این بازه زمانی، ۹ ناشر سود جاری، سنواتی و حق تقدم ۷۵۶ هزار و ۸۱۰ سهامدار را که شامل ۲ هزار و ۲۷۴ میلیارد تومان می‌شود را […]

به گزارش کنکاش فردا، اطلاعات منتشر شده در خصوص جزئیات واریز مطالبات جاری، سنواتی و حق تقدم سهامداران در هفته اول اردیبهشت ماه امسال نشان می‌دهد که در این بازه زمانی، ۹ ناشر سود جاری، سنواتی و حق تقدم ۷۵۶ هزار و ۸۱۰ سهامدار را که شامل ۲ هزار و ۲۷۴ میلیارد تومان می‌شود را به حساب سجامی سرمایه گذاران واریز کرده‌اند.

واریز سود جاری ۶ شرکت

بر اساس این گزارش، تا پایان هفته اول اردیبهشت ماه امسال، ۶ ناشر «آلومتک‌، پلیمرآریاساسول، آ. س‌. پ، سرمایه‌گذاری مسکن جنوب، سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران، سرمایه گذاری غدیر» ، سود جاری ۷۴۱ هزار و ۲۷۹ سهامدار که شامل ۲ هزار و ۲۳۵ میلیارد و ۸۰۴ میلیون تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.

واریز سود سنواتی و حق تقدم ۳ شرکت
همچنین در این دوره زمانی، ۳ شرکت «گروه توسعه هنرایران، سایپا شیشه، مهندسی وساختمان صنایع نفت‌» ، سود سنواتی ۱۵هزار و ۵۳۱ سهامدار را که شامل ۳۸ میلیارد و ۷۳۶ میلیون تومان می‌شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) واریز کرده‌اند.
در سال گذشته چقدر سود به حساب سهامداران واریز شد؟
در هفته چهارم فروردین نیز، بیش از ۹۴۱ میلیارد تومان سود جاری، سنواتی و حق تقدم از طریق اطلاعات سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) واریز شد.اطلاعات منتشر شده از سوی سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در خصوص جزییات واریز سود در سال۱۴۰۲ نشان می‌دهد که در سال گذشته ۱۱۵ هزار و ۱۷۹ میلیارد و ۴۱۳ میلیون و ۹۶۹ هزار تومان سود جاری، مطالبات سنواتی و حق تقدم برای سهامداران از طریق سامانه سجام واریز شده است.

سامانه سجام چیست؟

سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده‌های تایید شده خواهند بود. بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.