پنج پروژه بزرگ منطقه ویژه خلیج فارس در مسیر افتتاح

محمدرضا پیرحسینلو در حاشیه بازدید ماهانه از پروژه‌های در حال ساخت، بیان کرد: منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس یکی از قطب‌های مهم تولید در کشور است و در حال حاضر ۱۵ پروژه فعال زیرساختی در منطقه به ارزش سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در دست اقدام است. […]

به گزارش کنکاش فردا، محمدرضا پیرحسینلو در حاشیه بازدید ماهانه از پروژه‌های در حال ساخت، بیان کرد: منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس یکی از قطب‌های مهم تولید در کشور است و در حال حاضر ۱۵ پروژه فعال زیرساختی در منطقه به ارزش سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در دست اقدام است.

وی تصریح کرد: از این تعداد، پنج پروژه با درصد پیشرفت بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد آماده افتتاح است که البته پروژه پست مدولار شهید لشکری با قابلیت برق‌رسانی به چهار صنعت بزرگ مستقر در اولویت قرار دارد و به زودی افتتاح می‌شود.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس عنوان کرد: از دیگر پروژه‌ها می‌توان پروژه گازرسانی به نیروگاه‌های سایت میانی و احداث شبکه و ایستگاه تقلیل فشار سایت شمالی و میانی، پروژه تعمیرات اساسی پل دسترسی، آبگیر و اسکله منطقه ویژه، پروژه جمع‌آوری و هدایت سیلاب سایت شمالی، پروژه آبرسانی به شرکت‌های مستقر در سایت ۶۰۰ هکتاری و پروژه تکمیل و بازسازی ابنیه و کارهای عمرانی منطقه ویژه را نام برد.

پیرحسینلو مطرح کرد: در حال حاضر ۲۲ شرکت با سرمایه‌گذاری چهار میلیارد و ۷۰۵ میلیون‌ دلاری در منطقه فعالیت دارند که باید به این آمار، آمار ۵۲ شرکتی که در حال ساخت و نصب تجهیزات هستند نیز اضافه کنیم.

وی اظهار داشت: در مجموع سرمایه‌گذاری ترکیبی این شرکت‌ها به بیش از دو میلیارد ۳۱۳ میلیون دلار، دو میلیارد و ۴۷۰ میلیون یورو و چهار هزار میلیارد تومان می‌رسد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در ادامه به نقش منطقه‌ ویژه در حوزه اشتغال‌زایی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۱۴ هزار نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند که با اجرای برنامه‌های توسعه‌ای و بهره‌برداری از پروژه‌ها، این میزان اشتغال‌زایی به ۳۰ هزار نفر می‌رسد.

پیرحسینلو در پایان یادآور شد: امیدواریم با هم‌افزایی تمامی ارکان دخیل، شاهد تحقق اهداف در سال ۱۴۰۳ و ارتقای عملکرد در تمامی بخش‌ها باشیم.